Koronawirus w regionie. Najnowsze dane

Data publikacji: 30.03.2020 19:00
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.09.2017 Skarżysko - Kamienna. Szpital Powiatowy

27.09.2017 Skarżysko - Kamienna. Szpital Powiatowy
27.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

37 osób zakażonych koronawirusem i trzy nowe przypadki potwierdzone w poniedziałek - to obecny bilans sytuacji epidemiologicznej w województwie świętokrzyskim.

Epicentrum zakażenia jest w powiecie skarżyskim, gdzie SARS Cov-2 potwierdzono u 18 osób. To m.in. pacjenci, lekarka i pielęgniarki z miejscowego szpitala oraz podopieczny i pracownik tamtejszego domu pomocy społecznej. Dlatego dyrekcja miejscowej lecznicy wraz ze skarżyskim starostą zdecydowali o przebadaniu wszystkich pracowników szpitala oraz podopiecznych i pracowników DPS-u.

W niedzielę spośród 114 zbadanych próbek żadna nie dała pozytywnego wyniku. Także w niedzielę pobrano wymazy od kolejnych 240 osób. Na te wyniki trzeba jeszcze poczekać. Podobnie jak w przypadku dwóch pacjentów, przebywających na oddziale zakaźnym w Szpitalu Powiatowym w Busku–Zdroju.  

Jak informowaliśmy, na przynajmniej tydzień zamknięty został oddział chirurgii. Stało się to po tym, gdy okazało się, że na tym oddziale pracowała osoba, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Obecnie w województwie świętokrzyskim ponad 4387 osób poddanych jest kwarantannie, a ponad 137 jest pod nadzorem epidemiologicznym.

W naszym regionie nie zmieniła się liczba zgonów z powodu zakażenia koronawirusem. W środę, 25 marca, zmarł 80-letni starszy mężczyzna, mieszkaniec powiatu starachowickiego.

Reklama