Wojewoda po wideokonferencji z premierem

Data publikacji: 30.03.2020 20:03
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski

Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Omówienie współpracy rządu z samorządami w zakresie walki z epidemią koronawirusa było głównym tematem poniedziałkowej wideokonferencji premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentami miast, wojewodami oraz marszałkami województw. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele regionu świętokrzyskiego.

Jak informuje wojewoda Zbigniew Koniusz, spotkanie było bardzo owocne. Podczas konferencji wszystkie strony podzieliły się swoimi spostrzeżeniami i opiniami w kontekście ekonomicznych i zdrowotnych skutków epidemii w kraju.

- Jeżeli pod kątem medycznym uporamy się z epidemią koronawirsua, wówczas z pewnością będzie nas czekać trudna sytuacja ogólnoświatowej gospodarki, musimy być na to przygotowani. Pan premier podczas konferencji przedstawił do opinii marszałków i prezydentów dużych miast pewne scenariusze i możliwości. Wysłuchał także głosów samorządowców - dodaje.

Zbigniew Koniusz zaznacza, że samorządowcy podczas telekonferencji podnosili także kwestie organizacji zaplanowanych na maj wyborów prezydenckich. Jak podkreślił, ta sprawa cały czas pozostaje otwarta, a kluczowa decyzja w sprawie terminu wyborów będzie zależała od opinii Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

W wideokonferencji z premierem Mateuszem Morawieckim udział wzięli także marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Reklama