Królowa Nauk niezbyt trudna dla ósmoklasistów [ARKUSZ]

Data publikacji: 31.03.2020 15:23
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Ostrowiec Świętokrzyski. 09.01.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Próbny egzamin z matematyki był na przyzwoitym poziomie, to opinia ósmoklasistów po dzisiejszym teście. Podobnie, jak próbę z polskiego, uczniowie zdawali dzisiejszy egzamin w domu. Arkusze z pytaniami ściągnęli ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Patrycja, ósmoklasistka już po próbie mówiła, że dziś strona CKE działała dużo sprawniej, niż w poniedziałek i testy pobrała bez komplikacji. Sam egzamin nie sprawił jej większych problemów.

- Zadania były w porządku. Nie były trudne, choć niektóre sprawiały kłopoty, na przykład zadanie 18 na udowodnianie. Przesyłamy nasz arkusz nauczycielom, którzy go sprawdzają i odsyłają z wynikami. Ale nie dostajemy za to ocen - twierdzi ósmoklasistka.

Danuta Pyrek, nauczycielka w Liceum Akademickim Korpusu Kadetów w Suchedniowie oraz współorganizatorka Seminarium Jakości Matematycznej na Politechnice Świętokrzyskiej mówi, że uczniowie rozwiązujący arkusz muszą pamiętać o bardzo dokładnym przeczytaniu poleceń.

- Często w zadaniach prostych rachunkowo pojawiają się błędy, bo uczniowie czegoś nie doczytali. W tym arkuszu było kilka zadań zamkniętych, gdzie można było taki niepotrzebny błąd popełnić -  uważa Danuta Pyrek. - Jeżeli chodzi o zadania otwarte, to w zasadzie one nie były zadaniami łatwymi. Tym bardziej, że dwa z nich dotyczyły sytuacji życiowych, których nie lubimy. W zadaniu 19 pan podróżuje i liczymy prędkość i drogę. Takie zadania sprawiają kłopoty - tłumaczy Danuta Pyrek.

Jak dodaje, uczniowie zwykle kojarzą takie zadania z fizyką, a większość z nich preferuje jednak czysto matematyczne obliczenia.

Jutro ósmoklasiści będą zdawali ostatni egzamin próbny, tym razem z języka obcego.

ARKUSZ EGZAMINACYJNY ROZWIĄZANY PRZEZ UCZNIÓW LICEUM AKADEMICKIEGO KORPUSU KADETÓW W SUCHEDNIOWIE

Tagi do tego wpisu
Reklama