Komunikacja w Końskich. Są minibusy, będą autobusy

Data publikacji: 31.03.2020 15:36
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.03.2020. Końskie. Autobusy komunikacji publicznej

06.03.2020. Końskie. Autobusy komunikacji publicznej
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Dwa duże autobusy przyjadą do Końskich wcześniej niż planowano. Od 9 marca działa w mieście komunikacja publiczna. Na 7 liniach porusza się 7 minibusów. Dodatkowe dwa pojazdy zasilą komunikacyjnie miasto na przełomie sierpnia i września.

Jak informuje Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie, dwa 12-metrowe autobusy na ponad 40 osób już są w fazie malowania. Możliwa jest ich szybsza dostawa, ponieważ w przeciwieństwie do poprzednich pojazdów nie będą specjalnie personalizowane.

- W odróżnieniu od poprzednich mercedesów są to produkty wielkoseryjne i tylko drobne modyfikacje dotyczące wyglądu zewnętrznego różnią między sobą pojazdy dystrybuowane na cały świat. Firma IVECO, która jest częścią koncernu SpA, zaoferowała nam swoje produkty - mówi burmistrz.

Autobusy, które przed nowym rokiem szkolnym trafią do Końskich pomalowane będą tak jak minibusy. Krzysztof Obratański podkreśla, że kolory nawiązują do herbu miasta, a sam wzór i barwny układ wybrali mieszkańcy w internetowej ankiecie.

- Kolory będą złoto-krwiste odnoszące się do herbu miasta - dodaje.

Pierwotnie planowano dostawę autobusów w październiku.

W końskich komunikacja mimo kwarantanny funkcjonuje normalnie. Zlikwidowane zostały jedynie kursy niedzielne.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama