Biblioteka pomaga online

Data publikacji: 31.03.2020 16:05
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszlow / Radio Kielce

Nie masz konta w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, a chcesz wypożyczyć e-book? Teraz to możliwe. Największa książnica w regionie wprowadziła możliwość utworzenia konta tymczasowego dla osób, które nie są czytelnikami.

Jak wyjaśnia Anna Godowska, główny bibliotekarz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, dostęp do e-booków będzie można otrzymać bez wychodzenia z domu.

- Można to zrobić wypełniając formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na naszej stronie internetowej lub na facebooku. Trzeba go wypełnić, ale nie trzeba go podpisywać. Należy go wysłać na adres wypożyczalni: wypozyczalnia@wbp.kielce.pl i czekać na odpowiedź bibliotekarza, który odeśle kod dostępu do Ibuk Libra - tłumaczy.

Tymczasowe konto będzie aktywne trzy miesiące, po czym zostanie usunięte, dane osobowe zostaną wykasowane, a dostęp cofnięty.

Portal Ibuk Libra umożliwia dostęp do ponad 3 tys. publikacji.

- Są to publikacje naukowe, popularno-naukowe, a także literatura piękna. Można tam również znaleźć wiele podręczników - dodaje.

Do dyspozycji osób, które nie są czytelnikami Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, jest Świętokrzyska Biblioteka Cyfrowa, w której jest ponad 40 tysięcy publikacji.

Reklama