30 nowych łóżek rehabilitacyjnych dla starachowickiego szpitala

Data publikacji: 31.03.2020 19:37
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
31.03.2020. Starachowice. 30 łóżek rehabilitacyjnych przekazała dla szpitala Fundacja Eco Textil

31.03.2020. Starachowice. 30 łóżek rehabilitacyjnych przekazała dla szpitala Fundacja Eco Textil
Fot. Fundacja Eco Textil

30 łóżek rehabilitacyjnych przekazała starachowickiemu szpitalowi Fundacja Eco Textil działająca przy formie Wtórpol. Na co dzień fundacja zajmuje się wypożyczaniem sprzętu rehabilitacyjnego osobom niepełnosprawnym. Bezpłatnie można wypożyczyć wózki inwalidzkie, łóżka rehabilitacyjne, balkoniki, kule i rowery trójkołowe.

Jak informuje Monika Lipnicka, prezes fundacji, tym razem pomoc została przekazana w formie darowizny. W związku z epidemią koronawirusa i przeznaczeniem szpitala w Starachowicach do leczenia chorych na Covid-19 Fundacja Eco Textil przekazała szpitalowi 30 nowych łóżek rehabilitacyjnych, które pomogą w leczeniu pacjentów. Każde z nich ma elektryczny system regulacji wysokości, można je ustawić zgodnie z preferencjami chorego. Wszystkie łóżka zostały zakupione specjalnie do starachowickiej lecznicy i zostaną tu bezzwrotnie. Wartość jednego z nich to około 3 tys. złotych.

Fundacja prowadzi nadal działalność związaną z wypożyczaniem sprzętu rehabilitacyjnego, jednak ze względu na epidemię jest ona ograniczona. Przewidywane są jednak dalsze kroki zmierzające do przekazania innym szpitalom czy jednostkom zdrowia sprzętu potrzebnego do leczenia chorych.

31.03.2020. Starachowice. 30 łóżek rehabilitacyjnych przekazała dla szpitala Fundacja Eco TextilFot. Fundacja Eco Textil

Reklama