Żubrowski: nie mogę podejmować decyzji za wszystkich

Data publikacji: 31.03.2020 20:15
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
09.03.2020. Kielce. 26. kolejka PKO Ekstraklasy: Korona Kielce - ŁKS Łódź. Na zdjęciu (z lewej): Jakub Żubrowski

09.03.2020. Kielce. 26. kolejka PKO Ekstraklasy: Korona Kielce - ŁKS Łódź. Na zdjęciu (z lewej): Jakub Żubrowski
Kielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Kontrakt jest indywidualną sprawą każdego piłkarza, więc nie mogę podejmować decyzji za wszystkich – stwierdził członek rady drużyny Korony, Jakub Żubrowski, po spotkaniu Krzysztofem Zającem. Prezes kieleckiego klubu przekazał na nim informację o konieczności obniżenia kontraktów wszystkich piłkarzy o 50 proc.

W związku z nadzwyczajnymi okolicznościami spowodowanymi przez pandemię koronawirusa rada nadzorcza ekstraklasy podjęła w piątek uchwałę, uprawniającą kluby do podjęcia takiej właśnie decyzji.

- Poznaliśmy stanowisko zarządu klubu i zaczęliśmy dyskutować o nim między sobą. Czekamy też na dalsze decyzje Ekstraklasy. W czwartek będzie następne spotkanie dotyczące kwestii sportowych. Najbliższe dni z pewnością wszystko wyjaśnią. To jest oczywiście indywidualna sprawa i nie będę za nikogo podejmował decyzji. Do czwartku każdy zawodnik Korony dostanie propozycję obniżenia kontraktu i będzie się musiał do niej ustosunkować – powiedział 28-letni pomocnik „żółto-czerwonych”.   

We wtorkowym spotkaniu z prezesem Krzysztofem Zającem, oprócz Jakuba Żubrowskiego uczestniczył także kapitan kieleckiego zespołu Adnan Kovačević.  

Reklama