Sejmik będzie debatował online

Data publikacji: 01.04.2020 14:25
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Władze województwa świętokrzyskiego są gotowe na przeprowadzenie sesji sejmiku online. Radni wzięli udział w próbnym posiedzeniu przeprowadzonym z wykorzystaniem Internetu

Władze województwa świętokrzyskiego są gotowe na przeprowadzenie sesji sejmiku online. Radni wzięli udział w próbnym posiedzeniu przeprowadzonym z wykorzystaniem Internetu
Fot. facebook.com/andrzej.prus

Władze województwa świętokrzyskiego są gotowe na przeprowadzenie sesji sejmiku online. Radni wzięli udział w próbnym posiedzeniu przeprowadzonym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

- W zdalnej, próbnej sesji wzięło udział 25 radnych. Wszyscy łączyli się ze swoich domów bądź miejsc pracy - informuje Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego.

Zaznacza, że radni próbowali zrealizować roboczy porządek obrad z przyjęciem uchwał, ale też z przeprowadzeniem dyskusji.

Sesję online przeprowadzono z powodzeniem i - jak podkreśla Andrzej Pruś - radni są przygotowani na ewentualne zwołanie posiedzenia w takiej formie.

- Dopiero od wczoraj mamy prawną możliwość organizacji zdalnej sesji. Na razie żadnej konkretnej w takim trybie nie planujemy, ale chcieliśmy być zabezpieczeni. Sytuacja jest w końcu na tyle dynamiczna, że w każdej chwili może zaistnieć potrzeba zwołania posiedzenia  - mówi przewodniczący.

Władze województwa świętokrzyskiego są gotowe na przeprowadzenie sesji sejmiku online. Radni wzięli udział w próbnym posiedzeniu przeprowadzonym z wykorzystaniem InternetuFot. facebook.com/andrzej.prus  

Sesję online, podobnie jak zwykłe posiedzenie, będzie można śledzić przez transmisję internetową. Obraz będzie ograniczony - obserwatorzy zobaczą prowadzącego obrady, a także realizowany porządek obrad. Pojawią się też odpowiednie paski ze zdjęciem i nazwiskiem radnego zabierającego głos.

Reklama