Ministerialna kultura w sieci z naszymi instytucjami

Data publikacji: 01.04.2020 16:41
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Muzeum Narodowe w Kielcach

Muzeum Narodowe w Kielcach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Cztery instytucje z województwa świętokrzyskiego znalazły się w gronie placówek prowadzących działalność w sieci, które na swoich stronach prezentuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na stronie resortu czytamy, że w czasie epidemii wiele instytucji kultury przygotowało bogatą ofertę, umożliwiającą kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe. Ministerstwo zachęca do korzystania z tych możliwości, aby zwiedzać, słuchać koncertów, czytać, oglądać i kontemplować sztukę.

Listę muzeów i galerii otwiera Muzeum Narodowe w Kielcach. Jego rzecznik, Urszula Kinder wyjaśnia, że instytucja ta w internecie prezentuje swoje zbiory, obiekty tygodnia, zachęca do odbycia wirtualnego spaceru. Ma też stale modyfikowaną ofertę edukacyjną skierowaną do różnych grup wiekowych.

- Muzeum Narodowe w Kielcach co tydzień rozszerza swoją ofertę online. W każdym tygodniu oferta dotyczy innej grupy wiekowej. W tym tygodniu skupiliśmy się na najmłodszych. Przygotowaliśmy zajęcia zdalne dla nich, ale także dla ich rodziców i nauczycieli. Każdego dnia na naszej stronie pojawiają się zagadki, ciekawostki, ćwiczenia oraz propozycje warsztatów manualnych, opartych na zbiorach muzeum - wyjaśnia.

Na liście Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego znalazły się też Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, Muzeum Wsi Kieleckiej, jak również Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, który dla młodych odbiorców w czasie epidemii przygotował program rozrywkowy online, czy konkurs na teatrzyk domowy.

adv adv
Wiadomości
Reklama