Księża z diecezji sandomierskiej wspierają służbę zdrowia

Data publikacji: 02.04.2020 19:56
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Księża z diecezji sandomierskiej zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup urządzeń medycznych potrzebnych do walki z epidemią koronawirusa. Biskup Krzysztof Nitkiewicz, który również uczestniczy w tej akcji, wyraził radość, że pomimo trudności w pełnieniu misji duszpasterskiej w obecnej sytuacji, kapłani okazują w ten sposób troskę o swoich wiernych.

Jak powiedział ks. Tomasz Lis, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, rodzaj i ilość urządzeń uzależnione są od wielkości zebranej kwoty. Będzie ona powiększona o subwencję ze strony sandomierskiej kurii biskupiej.

Pomysł zorganizowania akcji wyszedł od kilku księży dziekanów. Przekazywanie pieniędzy jest dobrowolne. Nie określono granicznego terminu przekazywania datków, ale i w tym przypadku liczy się czas. Numer konta, na które można wpłacać pieniądze znajduje się na stronie diecezji sandomierskiej.

Sprzęt, który zostanie kupiony dzięki ofiarności duchowieństwa trafi do szpitali znajdujących się na terenie diecezji sandomierskiej. Na razie nie zapadły konkretne decyzje dotyczące wyboru tych placówek.

Reklama