Dni Ponidzia nie odbędą się

Data publikacji: 03.04.2020 10:25
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.03.2020 Rzeka Nida pod Motkowicami. Most kolejki wąskotorowej

28.03.2020 Rzeka Nida pod Motkowicami. Most kolejki wąskotorowej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Tegoroczne Dni Ponidzia – coroczne święto miasta w Pińczowie, które miało odbyć się w lipcu zostało odwołane. Decyzja o rezygnacji imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz miejskich wydarzeń kulturalnych i co roku przyciąga nad pińczowski zalew tysiące gości została podjęta w związku z epidemią koronawirusa.

- To nie była łatwa, ale najbardziej racjonalna decyzja, jaką mogliśmy podjąć – podkreśla Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

- W obliczu wyzwań i zagrożeń z jakimi aktualnie i w najbliższej przyszłości będziemy musieli się mierzyć, priorytetem jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. To nasz główny cel. Jesteśmy pewni, że będzie jeszcze czas na wspólne, radosne świętowanie.  A takie będzie możliwe, gdy wszyscy będziemy spokojni o nasze zdrowie – zaznacza.

Iwona Senderowska zapewnia jednak, że pracownicy domu kultury pracują nad alternatywnym  programem kalendarza wydarzeń kulturalnych, który pozwoli promować Pińczów i dać okazję do spotkań z kulturą.

adv adv
Wiadomości
Reklama