Apele i kary nie pomagają. Kolejne naruszenia kwarantanny

Data publikacji: 03.04.2020 11:18
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Włoszczowscy policjanci stwierdzili dziewięć naruszeń zasad kwarantanny, mimo że od kilku tygodni wszystkie służby apelują o pozostanie w domach, niegrupowanie się i przestrzeganie prawa.

Tylko wczoraj na terenie powiatu włoszczowskiego funkcjonariusze spotkali dziewięć osób, które popełniły wykroczenia. Cztery z nich zostały ukarane mandatami, a pozostałe staną przed sądem.
Ponadto policjanci sporządzili wnioski do Inspektora Sanitarnego o nałożenie kary na wszystkie osoby, które naruszyły przepisy. Kara administracyjna może wynieść nawet 30 tys. zł.

Przykładem lekceważenia obowiązującego prawa było zachowanie dwóch mężczyzn, którzy spotkali się, by wyjaśnić sprawy zatrudnienia. Podczas rozmowy doszło do szarpaniny, a jeden z nich złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa gróźb karalnych. Obaj mężczyźni będą tłumaczyć się przed sądem.

Z kolei dwoje młodych ludzi zorganizowało spotkanie towarzyskie na terenach leśnych. Oboje zostali ukarani przez funkcjonariuszy mandatami.

Przypominamy, w związku z epidemią SARS-CoV-2 wprowadzone zostały kolejne ograniczenia, które obowiązują od 1 kwietnia do odwołania. Należy przestrzegać przepisy i stosować się do koniecznych ograniczeń.

adv adv
Wiadomości
Reklama