ROZRYWKA ONLINE. Muzyczna kofeina z Salatą [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 03.04.2020 20:50
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura

 
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Ma głęboki, szorstki, a jednocześnie bardzo ciepły głos. Występował na wielu scenach, ale taki recital będzie jego debiutem. W sobotę w Polskim Radiu Kielce odbędzie się pierwszy koncert online. Gwiazdą będzie Piotr Salata.

Tego artysty nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Pochodzi z Końskich, ale podbił serca słuchaczy w całym kraju. Ma zjawiskową barwę głosu i wyjątkową wrażliwość artystyczną. Wygrał program „Droga do gwiazd”, a w show „The Voice of Poland” zachwycił zarówno publiczność, jak i jurorów. Śpiewał na festiwalowej scenie w Opolu i w Sopocie. Piotr Salata nie ukrywa jednak, że po raz pierwszy da koncert online.

- Nigdy czegoś takiego nie robiłem. Wiadomo, że lepiej się gra, lepiej się śpiewa, kiedy czuje się tę publiczność przed sobą. Jednak mam świadomość, że będą państwo ze mną przed komputerami i ta energia będzie dobra - mówi.

Wokaliście będzie towarzyszył krakowski muzyk, pianista aranżer, kompozytor - Adam Niedzielin. Wykonają piosenki pochodzące z debiutanckiej płyty Piotra Salaty, zatytułowanej „Czuła gra”, ale w nowych aranżacjach.

Artysta już pracuje nad kolejną, trzecią płytą, która ma ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku.

Sobotni koncert Piotra Salaty odbędzie się w programie „Made in Kielce” Pawła Solarza. Można oglądać go na żywo na naszej stronie internetowej. Początek o godzinie 16.15.

Reklama