Od wojewody dla sandomierskiego szpitala

Data publikacji: 03.04.2020 15:38
Kategoria: Wiadomości z regionu
3.04.2020. Sandomierz. Środki ochrony dla szpitala. Od lewej:  Marek Kwitek - poseł, Piotr Krytusa -  komendant powiatowy PSP w Sandomierzu, Marek Kos - dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu

3.04.2020. Sandomierz. Środki ochrony dla szpitala. Od lewej: Marek Kwitek - poseł, Piotr Krytusa - komendant powiatowy PSP w Sandomierzu, Marek Kos - dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Środki ochrony indywidualnej za kwotę 26 tys. zł otrzymał dzisiaj od wojewody świętokrzyskiego Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu.

To m.in. 5 tys. masek trójwarstwowych, 230 sztuk półmasek z filtrem, 100 litrów płynu dezynfekującego, rękawice lateksowe i ochronne oraz gogle. Artykuły pochodzą z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych.

W pozyskaniu tych rzeczy pomógł poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kwitek, który zwrócił uwagę, że w czasie epidemii, pomoc rzeczowa staje się kluczowa, ponieważ są trudności w pozyskaniu środków ochrony, a poza tym, ceny tych artykułów rosną.

3.04.2020. Sandomierz. Środki ochrony dla szpitala. Od lewej: Marek Kwitek - poseł, Marek Kos - dyrektor Szpitala Specjalistycznego w SandomierzuFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Poseł dodał, że w uzyskaniu artykułów z Agencji Rezerw Materiałowych miała wpływ osobista wizyta wojewody Zbigniewa Koniusza, ponad 2 tygodnie temu w Szpitalu Specjalistycznym w Sandomierzu. Przygotowanie lecznicy do walki z koronawirusem zostało wtedy wysoko ocenione.

Marek Kos, dyrektor szpitala podkreśla, że każdego dnia zapasy środków ochrony osobistej wyczerpują się i chociaż nie zdarzyło się jeszcze, aby czegokolwiek zabrakło, to potrzeby są duże.

Zamówienia złożone przez szpital na początku marca, do tej pory w większości nie zostały zrealizowane. Przy obecnym stanie, środków ochrony powinno wystarczyć do pierwszych dni po Świętach Wielkanocnych.

W poniedziałek poseł Marek Kwitek przekaże szpitalowi ponad pół tys. ochronnych gogli, które wykonuje jeden z sandomierskich przedsiębiorców.

 

adv adv
Wiadomości
Reklama