Senator Rusiecki podarował maseczki terytorialsom

Data publikacji: 03.04.2020 16:55
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Od lewej: ppłk Arkadiusz Nenutil - dowódcą sandomierskiego batalionu WOT, Jarosław Rusiecki - senator

Od lewej: ppłk Arkadiusz Nenutil - dowódcą sandomierskiego batalionu WOT, Jarosław Rusiecki - senator
Fot. facebook/Jarosław Rusiecki

500 maseczek z atestem przekazał terytorialsom ze 102. Batalionu Lekkiej Piechoty w Sandomierzu senator Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Rusiecki. Powiedział, że jest to jego podziękowanie za dotychczasową ciężką pracę żołnierzy w czasie epidemii.

Żołnierze z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej m.in. dostarczają żywność osobom potrzebującym, współpracują ze szpitalami, patrolują ulice, razem z policją sprawdzając, czy przestrzegane są aktualne rygory ograniczające wyjścia z domów.

- Są wszędzie tam, gdzie mogą się przydać. Od ich służby zależy to, czy ta pomoc będzie nadal docierała do ludzi, dlatego trzeba dbać o ich bezpieczeństwo - powiedział senator Jarosław Rusiecki.

Starszy szeregowy Daniel Woś, rzecznik prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej stwierdził, że taka pomoc jak przekazanie maseczek dla żołnierzy jest bardzo istotna, ponieważ są oni na pierwszej linii walki z epidemią. 

- Na terenie województwa świętokrzyskiego terytorialsi pracują społecznie w kilkunastu szpitalach. Stoją przy wejściu i mierzą temperaturę osobom, które wchodzą do szpitala, więc muszą być należycie chronieni. Liczba zużywanych maseczek jest bardzo duża - dodał rzecznik świętokrzyskich terytorialsów.

Maseczki przekazane przez senatora mają atest.

- Uszyła jej jedna z renomowanych firm w Ostrowcu Świętokrzyskim, a do zorganizowania akcji zaangażowało się wielu dobrych ludzi, którzy chcą pozostać anonimowi - dodał senator Jarosław Rusiecki.

adv adv
Wiadomości
Reklama