Gdzie oglądać nabożeństwa zborów protestanckich?

Data publikacji: 03.04.2020 17:14
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.04.2020 Kielce. Kościół Ewangelicko-Metodystyczny

03.04.2020 Kielce. Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Fot. www.metodyscikielce.pl

W związku z pandemią koronawirusa w Polsce obowiązują ograniczenia dotyczące m.in. zgromadzeń religijnych. W nabożeństwie może uczestniczyć maksymalnie pięć osób, plus sprawujący posługę. W odpowiedzi na tę sytuację wiele zborów protestanckich organizuje transmisje nabożeństw online.

W każdą niedzielę o godzinie 10.00 można oglądać nabożeństwo transmitowane przez Kościół Ewangelicko-Metodystyczny z kaplicy przy ul. Małopolskiej 6 w Kielcach. Transmisja jest udostępniana na profilu społecznościowym zboru.

- Podobnie będzie w Niedzielę Wielkanocną, 12 kwietnia - poinformował pastor Wojciech Ostrowski. Z kolei w Wielki Piątek o godzinie 18.00 metodyści będą transmitować wieczór rozważań Męki Pańskiej połączony z pieśniami.

Natomiast parafia radomsko-kielecka Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego do odwołania zawiesiła nabożeństwa, które odbywały się m.in. w Ekumenicznej Świątyni Pokoju przy ul. Sienkiewicza w Kielcach. Proboszcz ks. Wojciech Rudkowski zachęca parafian do śledzenia transmisji z innych świątyń. Ich wykaz jest dostępny na ogólnopolskiej stronie internetowej luteranie.pl 

Nabożeństwa odwołał także Kościół Chrześcijan Baptystów w Kielcach. Pastor Wacław Koziej odsyła do transmisji organizowanych przez inne, większe zbory, np. Warszawa, Głogów lub Wrocław. Linki można znaleźć na ogólnopolskiej stronie baptyści.pl.

adv adv
Wiadomości
Reklama