Paczki żywnościowe dla potrzebujących z Jędrzejowa

Data publikacji: 03.04.2020 17:59
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.04.2020 Żywność, która trafi do rodzin z miasta i gminy Jędrzejów

03.04.2020 Żywność, która trafi do rodzin z miasta i gminy Jędrzejów
Fot. Ośrodek Pomocy Społecznej w Jędrzejowie

Do prawie 80 rodzin z miasta i gminy Jędrzejów trafi w sumie 5 ton produktów spożywczych z ostrowieckiego Banku Żywności. Dary pozyskał jędrzejowski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Jak mówi Jolanta Pazera, zastępca dyrektora ośrodka, to m.in. mąka, cukier, konserwy rybne i mięsne, ser żółty i ryż. Dodała, że żywność trafiła do ośrodka, a od poniedziałku pracownicy jędrzejowskiego OPS-u będą robili paczki. Trafią one do osób starszych, niepełnosprawnych i chorych, czyli najbardziej potrzebujących.

Ponadto z uwagi na obecną trudną sytuację spowodowaną epidemią koronawirusa, żywność ma zostać przekazana również do tych osób, które w obecnie trudnej sytuacji mogą mieć trudności w zabezpieczeniu np. jedzenia.

- Jak się okazuje, potrzeba jest duża, ponieważ do ośrodka już docierają informacje od osób, które na skutek postojów w zakładach pracy oraz urlopów bezpłatnych nie dostaną pensji. Takie wyjątkowe przypadki też będą uwzględniane przy rozdzielaniu paczek żywnościowych - podkreśla dyrektor Pazera.

03.04.2020 Żywność, która trafi do rodzin z miasta i gminy JędrzejówFot. Ośrodek Pomocy Społecznej w Jędrzejowie

Jolanta Pazera za pośrednictwem Radia Kielce chciała podziękować żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, członkom Stowarzyszenia Kibiców Naprzodu Jędrzejów oraz pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej za bezinteresowną pomoc w załadunku, transporcie i rozładunku żywności.

- To pokazuje, jakie duże w naszej społeczności tkwią siły społeczne i wspólnotowe - zaznaczyła.

Ponadto OPS w Jędrzejowie wsparła również rodzina Retermanów, która przekazała ponad 100 worków do pakowania paczek żywnościowych.

adv adv
Wiadomości
Reklama