Kieleccy Patrioci szyją dla medyków

Data publikacji: 03.04.2020 18:42
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.04.2020 Kielce. Przedstawiciele Stowarzyszenia Kieleccy Patrioci szyją czepki i fartuchy dla medyków

03.04.2020 Kielce. Przedstawiciele Stowarzyszenia Kieleccy Patrioci szyją czepki i fartuchy dla medyków
Fot. Stowarzyszenie Kieleccy Patrioci

Stowarzyszenie Kieleccy Patrioci rozpoczęło akcję szycia kombinezonów i czepków ochronnych dla pracowników służby zdrowia. Jak informuje Karol Michalski, prezes organizacji, obecnie członkowie grupy pracują w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury.

- W tej chwili przygotowujemy jednorazowe czepki, które będą służyły medykom i pielęgniarkom będącym na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Zakupiliśmy 2,5 km materiałów, z których wycinamy szablony, a następnie są zszywane w postaci gotowych produktów, które trafią do szpitali i ośrodków zdrowia - dodaje.

03.04.2020 Kielce. Przedstawiciele Stowarzyszenia Kieleccy Patrioci szyją czepki i fartuchy dla medykówFot. Stowarzyszenie Kieleccy Patrioci

Karol Michalski podkreśla, że do akcji cały czas mogą przyłączać się wolontariusze, którzy chcą dostarczać potrzebne materiały lub pomóc w szyciu kombinezonów i czepków.

Oprócz akcji szycia materiałów ochrony osobistej członkowie stowarzyszenia wraz z kibicami Korony Kielce prowadzą zbiórkę najpotrzebniejszych środków dla kieleckich szpitali.

adv adv
Wiadomości
Reklama