Wójt Obrazowa powołał swojego zastępcę, po 10 latach samodzielnego rządzenia

Data publikacji: 03.04.2020 18:53
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Grzegorz Połeć - zastępca wójta Obrazowa

Grzegorz Połeć - zastępca wójta Obrazowa
Fot. ostrowiecki.eu

Wójt Obrazowa Krzysztof Tworek powołał swojego zastępcę. Został nim Grzegorz Połeć. To pierwsza taka funkcja od 10 lat, czyli od czasu, kiedy Krzysztof Tworek sprawuje ten urząd.

Jak mówi -  zmusiła go do tego aktualna, napięta sytuacja związana z epidemią koronawirusa i nowymi wyzwaniami, jakie w związku z tym się pojawiają.

Jednak przede wszystkim jest to wypełnienie zaleceń Regionalnej Izby Obrachunkowej, która podczas ostatniej kontroli zleciła wójtowi powołanie zastępcy. Jest to konieczne m.in. na wypadek, gdyby doszło do długotrwałego zwolnienia lekarskiego wójta, dłuższego niż 30 dni. Jeśli w takich okolicznościach nie byłoby w gminie Obrazów zastępcy wówczas musiałby zostać powołany zarządca komisaryczny gminy.

Wójt Krzysztof Tworek liczy na dobrą i konstruktywną współpracę ze swoim zastępcą. Został nim Grzegorz Połeć, który był wcześniej m.in. sekretarzem gminy Zawichost, pracował też w kilku innych samorządach.  

- W Urzędzie Gminy w Obrazowie wicewójt będzie się zajmował m.in. infrastrukturą i ochroną środowiska, będzie sprawował nadzór nad wszystkim jednostkami gminnymi, takimi jak szkoły, biblioteka, zakład gospodarki komunalnej, ponadto będzie pełnił funkcję kierownika Referatu Oświaty w Urzędzie Gminy. Referat powstał w miejsce zlikwidowanego Zespołu Ekonomicznego Oświaty, który miał swojego kierownika - dodał wójt Krzysztof Tworek.

Włodarz gminy zapowiada, że nie zwalnia tempa, teraz będzie miał jeszcze więcej czasu na zajmowanie się sprawami inwestycyjnymi gminy i jej rozwojem.

adv adv
Wiadomości
Reklama