Wprowadzono zakaz wstępu do lasów

Data publikacji: 03.04.2020 20:00 / Data aktualizacji: 04.04.2020 13:51
Autor: Katarzyna Podraza , Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Tymczasowy zakaz wstępu do lasów stał się faktem. Komunikat w tej sprawie wydały w piątek po południu Lasy Państwowe.

- W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 3 kwietnia do 11 kwietnia włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu - informuje Paweł Kosin, rzecznik Nadleśnictwa Daleszyce.

- Szczególnie przy ośrodkach miejskich lasy zaczęły odczuwać bardzo dużą presję, która powoduje, że przestały być one przestrzenią publiczną dla ludzi. W niektórych miejscach było tyle osób, co na deptakach dużych miast - podkreśla.

W komunikacie Lasów Państwowych czytamy, że ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe.

„W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważne potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom” - brzmi komunikat.

Lasy będą zamknięte do 11 kwietnia, natomiast parki narodowe - do odwołania. Przestrzeganie tego zakazu będą egzekwowały straż leśna i Straż Parków Narodowych.

DECYZJA NADLEŚNICZEGO NADLEŚNICTWA PIŃCZÓW W SPRAWIE ZAKAZU WSTĘPU DO LASUFot.

Przypomnijmy, 1 kwietnia do odwołania zostały zamknięte parki, bulwary i plaże. Wprowadzono też ograniczenia w poruszaniu się osób niepełnoletnich - każda osoba do 18 roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama