Grę na gitarze można ćwiczyć online - zachęca konecki instruktor

Data publikacji: 04.04.2020 12:30
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu (po prawej): Marcin Wróbel

Na zdjęciu (po prawej): Marcin Wróbel
Fot. Marcin Wróbel

Marcin Wróbel, instruktor gry na gitarze z Domu Kultury w Końskich przeniósł nauczanie do Internetu. To odpowiedź na zawieszenie działalności instytucji kulturalnych w związku z pandemią koronawirusa.

Zajęcia skierowane są zarówno do osób, które chcą się nauczyć czegoś nowego, nie mają doświadczenia w grze na instrumencie, jak i do osób, które rozwijają konkretną umiejętność, np. chcą zrozumieć czym jest pentatonika lub harmonia. Jak mówi Marcin Wróbel, zajęcia prowadzone są przez Internet za pośrednictwem popularnych komunikatorów.

- Są to zajęcia indywidualne. Taka transmisja trwa pół godziny. Rozpoczynamy od rozgrzewki, potem ćwiczymy akordy i wprowadzamy nowe ćwiczenia - mówi Marcin Wróbel.

Instruktor podkreśla, że prowadzenie zajęć on-line wiąże się z wyzwaniami, ale w obecnej sytuacji ograniczonego kontaktu, to najlepszy sposób na ćwiczenie i rozwój.

- Nie mam stuprocentowej kontroli nad ułożeniem ręki ucznia. Stacjonarne zajęcia są pod tym względem lepsze. Natomiast musimy wyjść naprzeciw temu, co się dzieje i spróbować podjąć wyzwanie - dodaje.

Poza zajęciami indywidualnymi instruktor zachęca do skorzystania z lekcji demonstracyjnych na profilu społecznościowym pod nazwą „Podróże po strunach/nauka gry na gitarze/Marcin Wróbel”. Tam raz w tygodniu prezentuje jak ćwiczyć i czym charakteryzują się style znanych gitarzystów.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama