Mieszkańcy ewakuowani. Właściciel posesji znalazł niewybuch

Data publikacji: 04.04.2020 13:31
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.04.2020. Sielec Biskupi. Niewybuch z czasów II wojny światowej

04.04.2020. Sielec Biskupi. Niewybuch z czasów II wojny światowej
Fot. Marek Juszczyk

Niewybuch pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej znaleziono na prywatnej posesji w gminie Skalbmierz. Mieszkańcy domu zostali ewakuowani.

Jak informuje Monika Cichy, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej o niebezpiecznym znalezisku poinformował mundurowych właściciel posesji znajdującej się w miejscowości Sielec Biskupi, który przy prowadzeniu prac porządkowych na swojej działce natknął się na pocisk artyleryjski.

- Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy zabezpieczyli wskazane miejsce i będą je zabezpieczać do momentu, aż niewybuch zostanie zabezpieczony przez saperów - zaznacza.

Monika Cichy przestrzega, że niewybuchy i niewypały są bardzo niebezpieczne. Często są skorodowane. Wybuch może nastąpić w każdej chwili. Jeśli tylko natkniemy się na taki przedmiot należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji.

- Absolutnie nie wolno takiego pocisku odkopywać, czy przenosić w inne miejsce. Należy natychmiast przerwać pracę i oddalić się na bezpieczną odległość - zaznacza.

Mieszkańcy posesji znaleźli schronienie u rodziny. Pozostaną tam do momentu zabezpieczenia znaleziska przez patrol saperski.

04.04.2020. Sielec Biskupi. Niewybuch z czasów II wojny światowejFot. Marek Juszczyk

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama