Mieszkańcy Bielin wspierają kielecki szpital

Data publikacji: 04.04.2020 15:35
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Sławomir Kopacz, wójt gminy Bieliny

Na zdjęciu: Sławomir Kopacz, wójt gminy Bieliny
31.05.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Gmina Bieliny rozpoczęła zbiórkę publiczną na walkę z koronawirusem. Przekazywać można zarówno pieniądze, jak i podstawowe środki ochronne, m.in. maski i kombinezony ochronne, rękawiczki jednorazowe, przyłbice ochronne i płyny do dezynfekcji. Dary zostaną przekazane na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Jak informuje wójt Sławomir Kopacz, poprzez tę szlachetną akcję, gmina chce pomóc tym, którzy na co dzień bezpośrednio walczą z epidemią, czyli pracownikom medycznym, personelowi, a także pacjentom odbywającym leczenie. Włodarz liczy na to, że mieszkańcy gminy kolejny raz pokażą, że mają wielkie serca.

- Kilkukrotnie organizowaliśmy takie zbiórki publiczne. One głównie dotyczyły wsparcia leczenia chorych mieszkańców gminy Bieliny. Zawsze te otwarte serca naszych mieszkańców przy tych okazjach było bardzo widać, te zbiórki kończyły się dobrym efektem. Jestem przekonany, że i w tę walkę z koronawirusem mieszkańcy gminy Bieliny się włączą - zaznacza.

Aby wesprzeć inicjatywę finansowo, należy przekazać dowolną kwotę na konto bankowe. Jego numer dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Wszelkich informacji gmina udziela telefonicznie - 413025094 lub mailowo - a.kopacz@bieliny.pl.

adv adv
Wiadomości
Reklama