Biskup sandomierski czyta w sieci swoje książki

Data publikacji: 04.04.2020 17:25
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.04.2020. Sandomierz. Ks. bp Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz diecezji sandomierskiej czyta swoje książki

04.04.2020. Sandomierz. Ks. bp Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz diecezji sandomierskiej czyta swoje książki
Fot. Diecezja Sandomierska

„Trochę radości na trudne dni”- pod takim hasłem biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz czyta w Internecie, przed kamerą swoje książki. Nagranie jest dostępne na stronie diecezji sandomierskiej. Kolejne odcinki ukazywać się będą cyklicznie.

Hierarcha chce w ten sposób umilić smutny czas epidemii. W rozmowie z Radiem Kielce powiedział, że nie uważa się za wielkiego pisarza, jego intencją jest jedynie to, aby zagospodarować zainteresowanym w ten sposób wolny czas i wnieść trochę radości.

W sieci można wysłuchać opowiadań o charakterze obyczajowo- kryminalnym, autorstwa biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Niedługo ukażą się one w formie książki pt. „Klucz do serca biskupa”.

Pierwsze opowiadanie nosi tytuł  „My Rzymianie” i jest dedykowane Włochom i Polakom walczącym z koronawirusem. Nagranie ma 36 minut. Biskup czyta opowiadanie w swoim  domu, w salonie Pałacu Biskupiego. Nie brakuje tam żartobliwych wątków nawiązujących do ludzkich temperamentów i charakterów. Nowe nagrania będą ukazywać się w sieci co tydzień.

Biskup Krzysztof Nitkiewicz powiedział, że oprócz opowiadań będzie też czytał w sieci fragmenty swoich niektórych książek. Jedna z nich nosi tytuł „Tam i z powrotem” a druga „Tu jest mój dom”. Ta ostatnia ukazała się z okazji jubileuszu 10-lecia posługi biskupiej.

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama