Nowoczesny obiekt sportowy powstanie w Chmielniku

Data publikacji: 04.04.2020 17:48
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Chmielnik. Kompleks edukacyjno-rekreacyjny przy ul. Kwiatowej

Chmielnik. Kompleks edukacyjno-rekreacyjny przy ul. Kwiatowej
Fot. chmielnik.com

Jak informuje burmistrz Paweł Wójcik, ogłoszono przetarg na tę inwestycję. W jej ramach zmodernizowany zostanie kompleks edukacyjno-rekreacyjny przy ul. Kwiatowej. Obiekt od wielu lat nie był remontowany i jest w bardzo złym stanie.

Chmielnik. Kompleks edukacyjno-rekreacyjny przy ul. KwiatowejFot. chmielnik.com

- Wymienimy nawierzchnię na boisku na taką ze sztucznej trawy, zrobimy bieżnię z prawdziwego zdarzenia dla osób, które biegają, będzie kort tenisowy, który zimą będziemy zamieniać w lodowisko - mówi.

Obiekt ma stanowić głównie zaplecze do lekkiej atletyki dla pobliskiej szkoły, ale nie tylko. Paweł Wójcik zaznacza jednak, że widzi duże zapotrzebowanie na taki kompleks wśród mieszkańców. Chciałby, żeby modernizacja zachęciła kolejne osoby do prowadzenia zdrowego trybu życia.

- Powstaje bardzo dużo lokalnych stowarzyszeń sportowych i klubów. Sporo osób biega, ćwiczy, gra w tenisa - mówi.

Lodowisko dla mieszkańców dostępne było już w minionym sezonie i jak zaznacza burmistrz, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Póki co nie wiadomo, kiedy obiekt mógłby zostać oddany do użytku. Jest to spowodowane pandemią koronawirusa. Paweł Wójcik podkreśla, że priorytetem władz Chmielnika jest walka z wirusem.

Koszt inwestycji wyniesie ok. 1,3 mln zł, z czego 80 proc. to dofinansowanie unijne.

Chmielnik. Kompleks edukacyjno-rekreacyjny przy ul. KwiatowejFot. chmielnik.com

adv adv
Wiadomości
Reklama