Bezpłatne maseczki dla mieszkańców Sandomierza

Data publikacji: 04.04.2020 18:09
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.04.2020. Sandomierz. Maseczki dla mieszkańców

04.04.2020. Sandomierz. Maseczki dla mieszkańców
Fot. Urząd Miasta Sandomierz

750 sztuk maseczek wielokrotnego użycia otrzymali mieszkańcy Sandomierza z inicjatywy burmistrza Marcina Marca. W pierwszej kolejności otrzymali je najemcy mieszkań komunalnych. Przydzielono po jednej maseczce na dany adres.

- Wiemy, jakie są teraz trudności z kupnem jednorazowych maseczek oraz co dzieje się z cenami środków ochrony, dlatego postanowiliśmy szyć maseczki wielokrotnego użytku, od jednej z firm dostaliśmy filtry. Gmina kupiła materiał i gumkę. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się do nas zgłosili proponując szycie maseczek. Są to m.in. Sandomierskie Amazonki, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tratwa” i świetlice środowiskowe - powiedział burmistrz Marcin Marzec.

Maseczki dostarczono mieszkańcom do skrzynek pocztowych. Zajmowało się tym Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Pracownik spółki Henryk Wilczek powiedział, że maseczki były zapakowane w koperty i zaopatrzone w instrukcję, w której napisano, że przed użyciem trzeba je wyprać w temperaturze 60 stopni, a następnie wyprasować. Po każdym użyciu te czynności należy powtórzyć.

Pracownicy urzędu miasta zamawiają teraz kolejną partię materiału, z których będą szyte maseczki dla mieszkańców.

adv adv
Wiadomości
Reklama