W powiecie jędrzejowskim szyją maseczki na potegę

Data publikacji: 05.04.2020 14:52
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.04.2020. Małogoszcz. Szycie maseczek

05.04.2020. Małogoszcz. Szycie maseczek
Fot. DK Małogoszcz

Gmina Wodzisław włącza się w bezinteresowną pomoc w walce z pandemią. Jak mówi Dominik Łukasik, wójt gminy Wodzisław maseczki zaczęły szyć panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Przyrębu, Piotrkowic, Brześcia, Mierzaw, Dębian oraz mieszkańcy sołectwa Mieronice.

05.04.2020. Małogoszcz. Szycie maseczekFot. DK Małogoszcz

Gmina kupiła odpowiedni bawełniany materiał, natomiast 80 metrów gumki dostarczyli strażacy  z OSP z Mierzawy. Gotowe maseczki będą przekazywane do instytucji, które dbają o nasze bezpieczeństwo i zdrowie a więc: do strażaków, policji, szpitala jędrzejowskiego, Gminnego Ośrodka Zdrowia i Ośrodka Pomocy Społecznej.

Szycie maseczek rozpoczęło się również w Sędziszowie. Do akcji włączyli się pracownicy Samorządowego Centrum Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej. Jak mówi Jolanta Wiekiera, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Sędziszowie uszytych zostało ponad 600 bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku, które rozdawane są mieszkańcom.

- Stwierdziliśmy, że musimy robić coś pożytecznego, dlatego jedni tną materiał, inni zszywają, a trzecia grupa zaprasowuje zakładki. Wiemy, że dziś taka pomoc jest bardzo  potrzeba - podkreśla dyrektor.

W Małogoszczu szycie maseczek zainicjował Paweł Krzysztofik, pracownik miejscowego Urzędu Miasta i Gminy. Szyciem zajmują się pracownicy domu kultury. Jak mówi Zuzanna Gajek, w Małogoszczu powstają maseczki dwuwarstwowe, wielokrotnego użytku z kieszonką na filtr. Sprzęt trafia m.in. do policji, straży pożarnej, pracowników Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz lokalnych farmaceutów.  Uszyto już  450 maseczek.   

adv adv
Wiadomości
Reklama