Konkurs online na palmę wielkanocną w Skalbmierzu

Data publikacji: 05.04.2020 14:59
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Krynki. 25.03.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Parafia pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu zaprasza do udziału w konkursie online na najpiękniejszą palmę wielkanocną, kartkę świąteczną oraz wielkanocną pisankę. Wygrają te, które przypadną najbardziej do gustu głosującym.

Jak informuje ksiądz Marian Fatyga, proboszcz parafii, konkurs dla skalbmierskiej społeczności jest już tradycją. W tym roku z powodu epidemii przyjął formę internetową. Dodaje, że w tym roku ksiądz biskup Andrzej Kaleta ufundował główną nagrodę dla osoby, która wykaże się pomysłowością w tej dziedzinie.

- Oczywiście nie pracujemy dla nagrody, ale dla radości, wspólnego tworzenia, przekazywania zwyczajów, budowania więzi pokoleniowych - zaznacza ksiądz proboszcz.

W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy: uczniowie szkół, przedszkolaki, rodziny, koła gospodyń, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych oraz osoby indywidualne.

- Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. Odzew jest duży - mówi z kolei katechetka Anna Surówka. - Aby uczestniczyć w konkursie należy własnoręcznie wykonać palmę, kartkę lub pisankę, następnie zrobić zdjęcie i umieścić je na stronie wydarzenia. Zgłoszone palmy, pisanki i kartki wezmą udział w głosowaniu internetowym. Wygrają te, które zbiorą najwięcej „lajków” zaznacza.

Konkurs trwa do 11 kwietnia. Rozstrzygniecie nastąpi w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

adv adv
Wiadomości
Reklama