Sandomierski szpital będzie mógł kupić nową aparaturę

Data publikacji: 05.04.2020 17:32
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.04.2020. Sandomierz. Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu

05.04.2020. Sandomierz. Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu kupi m.in respiratory, kardiomonitory oraz sprzęt ochrony osobistej. Pieniądze otrzymał od zarządu województwa świętokrzyskiego. Jest to kwota 1,3 mln zł.

Dyrektor szpitala Marek Kos powiedział, że najbardziej cieszy go możliwość zakupu sprzętu ciężkiego, czyli respiratorów transportowych i stacjonarnych oraz respiratora, który może być używany w polu magnetycznym czyli np. w rezonansie.

W planach zakupowych są również kardiomonitory z centralą oraz aparat rentgenowski do stosowania na blokach operacyjnych. To wszystko pozwoli na lepszą pracę szpitala, doposaży nas na kilka lat - dodał dyrektor Marek Kos.

Sprzęt trafi do sandomierskiej lecznicy już niebawem ponieważ ustawa o zamówieniach publicznych nie dotyczy obecnej sytuacji, dlatego jeśli tylko towar jest na rynku, można go kupić z dnia na dzień. Szpital w Sandomierzu zbiera oferty, już złożył zamówienie na jeden respirator. Sandomierski szpital kupi w sumie 6 respiratorów oraz około 10 kardiomonitorów.

Decyzją zarządu województwa świętokrzyskiego finansowe wsparcie otrzymało w sumie 15 szpitali w naszym regionie.

05.04.2020. Sandomierz. Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w SandomierzuFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama