Jędrzejów i Włoszczowa kontynuują inwestycje mimo pandemii

Data publikacji: 06.04.2020 12:53
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.04.2020. Włoszczowa. Prace na Placu Wolności

06.04.2020. Włoszczowa. Prace na Placu Wolności
Fot. Dionizy Krawczyński / Radio Kielce

Pomimo pandemii koronawirusa samorządy Jędrzejowa i Włoszczowy prowadzą inwestycje rozpoczęte przed ogłoszeniem epidemii.

Jak mówi Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa trwa budowa Centrum Odpraw Pasażerów oraz infrastruktury na terenach inwestycyjnych. Jak dodaje o ile w sprawie budowy Centrum Odpraw Pasażerów żadne niepokojące informacje nie docierają o tyle w przypadku budowy infrastruktury na terenach inwestycyjnych gmina otrzymała pismo od wykonawcy, iż zastrzega sobie możliwość wydłużenia terminu lub nawet zejścia z placu budowy ze względu na brak pracowników.

06.04.2010. Jędrzejów. Budowa Centrum Odpraw PasażerówFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Również zgodnie z harmonogramem przebiega realizacja inwestycji rozpoczętych przed ogłoszeniem pandemii w gminie Włoszczowa.

Jak mówi Grzegorz Dziubek, burmistrz gminy chodzi przede wszystkim o inwestycje na które gmina otrzymała dofinansowanie z RPO, czy z programów rządowych. To opiewający na prawie 23 mln. złotych program rewitalizacji rynku i osiedli w mieście. Ponadto cały czas trwają prace przy budowie obwodnicy Włoszczowy, która realizowana jest przez Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

- Wszystko idzie zgodnie z planem . Urzędnicy są w stałym kontakcie z wykonawcami i na bieżąco sprawdzają sytuację na placach budowy. Do tej pory nie myliśmy zgłoszeń od inżynierów, czy kierowników , aby miały występować opóźnienia z powodu pandemii koronawirusa - mówi Grzegorz Dziubek.

06.04.2020. Włoszczowa. Prace na Placu WolnościFot. Dionizy Krawczyński / Radio Kielce

Na czas pandemii gmina Włoszczowa wstrzymała natomiast realizacje inwestycji dotyczących remontów i modernizacji dróg gminnych, które miały być robione w ramach środków własnych. Jak dodaje burmistrz Dziubek nie wykluczone, że budowę i modernizację dróg trzeba będzie odłożyć na później, aby zabezpieczyć pieniądze na walkę z epidemią koronawirusa.

adv adv
Wiadomości
Reklama