Pijany jeździł konno po centrum Kielc [WIDEO]

Data publikacji: 06.04.2020 13:12
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
58-letni mężczyzna jechał konno w centrum Kielc

58-letni mężczyzna jechał konno w centrum Kielc
Fot. Policja Świętokrzyska

Ulice Kielc przemierza konno samotny jeździec - takie nietypowe zgłoszenie wpłynęło wczoraj do funkcjonariuszy ze stolicy województwa świętokrzyskiego. - Ta informacja się potwierdziła - mówi Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

58-letni mężczyzna jechał konno w centrum Kielc. Był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec gminy Daleszyce został zatrzymany na ulicy Paderewskiego. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami tłumaczył, że wraca do domu z powiatu starachowickiego.

Jeździec został ukarany mandatem za wychodzenie z domu bez istotnej przyczyny. Mężczyzną i zwierzęciem zaopiekował się znajomy, który przyjechał Kielc ze specjalną przyczepką do transportu koni.

W ciągu ostatniej doby świętokrzyscy policjanci ukarali mandatami 200 osób, które nie przestrzegały zakazu zgromadzeń i przemieszczania się bez ważnego powodu. 

- W 50 przypadkach sporządzone zostały wnioski o ukaranie do sądu. W ciągu ostatniej doby skontrolowano także 4400 osób objętych kwarantanną, w 9 przepadkach spotkaliśmy się z nieobecnością tych osób w miejscach do tego wyznaczonych - dodaje Maciej Ślusarczyk.

Przypomnijmy, że złamanie zakazu zgromadzeń powyżej 2 osób grozi karą w wysokości do 5 tys. zł, a dla osób niestosujących się do zasad kwarantanny nawet 30 tys. zł.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama