Poseł Andrzej Kryj nie uczestniczył w sejmowym głosowaniu?

Data publikacji: 06.04.2020 15:29
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu Andrzej Kryj, świętokrzyski poseł PiS

Na zdjęciu Andrzej Kryj, świętokrzyski poseł PiS
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sejm nie wprowadził do porządku obrad projektu Prawa i Sprawiedliwości w sprawie głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich.

W głosowaniu wzięło udział 459 posłów, 228 było za tym, by Sejm zajął się projektem PiS, również 228 opowiedziało się przeciwko, a 3 wstrzymało się od głosu. W głosowaniu – wg systemu komputerowego - nie uczestniczył Andrzej Kryj, świętokrzyski poseł PiS.

W rozmowie z Radiem Kielce parlamentarzysta podkreśla, że wbrew temu, co wskazuje system, brał udział w głosowaniu i opowiedział się za wprowadzeniem do porządku obrad projektu dotyczącego głosowania korespondencyjnego.

- Nie wiem dlaczego tak się stało, być może wystąpił problem z łączem internetowym. W momencie, kiedy chciałem potwierdzić swoje głosowanie, pojawił się komunikat, że głosowanie nie jest już aktywne, a mój głos nie może zostać zapisany - wyjaśnia.

Andrzej Kryj podkreśla, że jego intencją było głosowanie za wprowadzeniem do porządku obrad projektu głosowania korespondencyjnego. Jak zaznacza, złożył do swojego klubu wniosek o reasumpcję głosowania z uwagi na niezaliczenie jego głosu.

Screen z głosowaniaFot. Andrzej Kryj

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama