Urząd marszałkowski ma nowego rzecznika

Data publikacji: 06.04.2020 16:26
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.04.2020. Kielce. Agnieszka Kołacz-Sarnowska - rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego

06.04.2020. Kielce. Agnieszka Kołacz-Sarnowska - rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Agnieszka Kołacz-Sarnowska została rzecznikiem urzędu marszałkowskiego w Kielcach. Funkcję pełni od dziś. Wcześniej przez 17 lat pracowała w Kancelarii Prezydenta RP. Była to jedyna kandydatura na to stanowisko.

Agnieszka Kołacz-Sarnowska skończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Kielcach, gdzie studiowała kierunek politologia i nauki społeczne.

- Potem wyjechałam do Warszawy, gdzie skończyłam podyplomowe studia dziennikarskie. Pracowałam w biurze prasowym Kancelarii Prezydenta RP przez 17 lat, więc praca z mediami nie jest mi obca. Mam doświadczenie - powiedziała nowa rzecznik.

Agnieszka Kołacz-Sarnowska po 20 latach postanowiła jednak wrócić w rodzinnie strony i zamieszkała niedaleko Kielc.

- Gdy dowiedziałam się, że jest wolne to stanowisko, złożyłam wszystkie wymagane dokumenty. Zostałam zaproszona na rozmowę wstępną. Potem otrzymałam informację, że wypadła ona pozytywnie i dostałam propozycje pracy - dodaje.

Funkcja rzecznika prasowego urzędu pozostawała nieobsadzona od miesięcy. Wcześniej stanowisko przez wiele lat pełniła Iwona Sinkiewicz-Potaczała, która w ubiegłym roku została zastępcą dyrektora gabinetu marszałka.

Rzecznik urzędu jest odpowiedzialny między innymi za dbanie o publiczny wizerunek władz województwa, organizowanie obsługi prasowej wszystkich aktywności samorządu, nadzorowanie przygotowania materiałów na konferencje dla dziennikarzy oraz przedstawicieli urzędu. 

adv adv
Wiadomości
Reklama