Szpital w Pińczowie otrzymał defibrylator i przyłbice

Data publikacji: 06.04.2020 19:59
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szpital Powiatowy w Pińczowie

Szpital Powiatowy w Pińczowie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak odpowiedział na apel miejscowego szpitala powiatowego o pomoc finansową. Pieniądze są potrzebne na zakup środków ochrony indywidualnej dla personelu i pacjentów.

Na prośbę dyrektora Szpitala Powiatowego Krzysztofa Słoniny, w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną burmistrz Pińczowa przekazał kilkadziesiąt przyłbic. W najbliższych dniach zostanie przekazanych jeszcze 200 przyłbic i 100 fartuchów ochronnych - zapowiada burmistrz.

- Środków ochrony bezpośredniej w czasie epidemii wciąż brakuje. Głęboko wierzę, że przekazany sprzęt przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów naszego szpitala, służąc mieszkańcom w tym trudnym dla nas wszystkich czasie - mówi Włodzimierz Badurak.

Wsparcie jest potrzebne także w postaci aparatury medycznej. Na ten apel odpowiedział Marcin Wojniak, dyrektor Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Dyrektor podjął decyzję o przekazaniu dla szpitala powiatowego w Pińczowie m.in. zaawansowanego defibrylatora medycznego.

- Placówki wchodzące w skład Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej posiadają obecnie nadmiar tych urządzeń. Nie wpłynie to negatywnie na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez ośrodki zdrowia Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej - podkreśla dyrektor Wojniak.

W ostatnich dniach szpital zwrócił się o pomoc także do Ministerstwa Zdrowia oraz do urzędu marszałkowskiego.

adv adv
Wiadomości
Reklama