Monika Słowik nie jest już szefem stadniny koni w Michałowie

Data publikacji: 07.04.2020 10:33
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Monika Słowik

Na zdjęciu: Monika Słowik
Michałów. 13.08.2019 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Monika Słowik została odwołana z funkcji pełniącego obowiązki prezesa zarządu stadniny koni w Michałowie. Jej obowiązki od 1 kwietnia przejął Marek Romański. Monika Słowik kierowała stadniną od połowy 2018 roku. Została powołana na pełniącą obowiązki prezesa, po głośnym odwołaniu Pawła Macieja Grzechnika.

Przypomnijmy, Monika Słowik to absolwentka wydziału zootechnicznego Akademii Rolniczej we Wrocławiu i podyplomowych studiów kierunku „zarządzanie” Uniwersytetu Wrocławskiego. Po zakończeniu studiów przez rok pracowała w Stadninie Koni Golejewko. Do 2013 roku jej miejscem pracy był Tor Wyścigów Konnych we Wrocławiu. Pełniła tam funkcję m.in. głównego specjalisty ds. selekcji i wyścigów konnych, kierownika toru, a następnie dyrektora. Od października 2013 roku była kierownikiem Stada Ogierów Książ - zakładu Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim.

W tym roku Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, czyli instytucja nadzorująca spółkę ogłosił konkurs na prezesa Stadniny Koni w Michałowie. W procedurze nie wybrano jednak żadnego kandydata.

Reklama