Uczniowie z gminy Bliżyn otrzymają komputery

Data publikacji: 07.04.2020 13:57
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Jeszcze przez Świętami Wielkanocnymi, do uczniów z gminy Bliżyn trafią komputery, kupione dzięki programowi pomocy w nauce online. To jedna z pierwszych gmin w regionie, która sfinalizowała program w ciągu kilku dni.

Projekt Ministerstwa Cyfryzacji zakłada zakup komputerów do nauki zdalnej dla samorządów, które zgłoszą się do projektu. Ministerstwo Cyfryzacji przeznaczyło zaoszczędzone do tej pory w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa pieniądze na zakup sprzętu dla szkół. To kwota przekraczająca 180 mln zł.

Samorządy mogły wnioskować o pieniądze na laptopy, albo tablety - a jeśli jest taka potrzeba - także na mobilny dostęp do internetu od 1 kwietnia. Jedną z pierwszych gmin, która pomyślnie sfinalizowała sprawę, jest gmina Bliżyn. Wójt Mariusz Walachnia podkreśla, że nie czekał do momentu przelania funduszy na konto, ale szybko wdrożył procedury. Dzięki temu komputery jeszcze w tym tygodniu trafią do dzieci. Dostaną je rodziny wielodzietne, w sumie 23 uczniów, choć potrzeby są dwa razy większe. Jeszcze dziś zakończy się instalowanie oprogramowania, a jutro komputery zostaną przekazane dyrektorom szkół, później trafią do dzieci. 

Po zakończeniu nauczania online, sprzęt będzie na wyposażeniu szkół, ma rozszerzyć wyposażenie placówek. Wartość urządzeń kupionych przez gminę Bliżyn to 60 tys. zł.

Tagi do tego wpisu
Reklama