Kolejne wsparcie dla szpitali. Zabiegała o nie wiceminister Anna Krupka

Data publikacji: 07.04.2020 16:58
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Anna Krupka - wiceminister sportu

Anna Krupka - wiceminister sportu
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

170 tys. złotych na usuwanie szkodliwych odpadów medycznych trafi do Szpitala Powiatowego w Starachowicach. Pieniądze na wniosek wiceminister sportu Anny Krupki przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Jak informuje świętokrzyska parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości, po jej apelu specjalne fundusze na walkę z koronawirusem trafią także do Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

Lecznica od Polskiej Grupy Zbrojeniowej otrzyma 150 tys. złotych.

- Nasze społeczeństwo zdaje egzamin w trudnych czasach walki z epidemią. Egzamin zdają także spółki skarbu państwa i instytucje państwowe. PGZ wraz z prezesem Andrzejem Kensbokiem pokazują jak bardzo głęboko mają zakorzenioną społeczną odpowiedzialność biznesu - dodaje.

Jak zaznacza Anna Krupka Polska Grupa Zbrojeniowa nie jest pierwszą spółką skarbu państwa, która zdecydowała się wesprzeć świętokrzyskie szpitale. Dotychczas dzięki apelom poseł Krupki, Elektrownia Enea Połaniec przekazała 200 tys. zł dla Szpitala Powiatowego w Staszowie i 366 tys. zł dla Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju oraz 2 tys. maseczek ochronnych dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach i 1 tys. maseczek dla szpitali powiatowych w Staszowie i Opatowie.

Ponadto Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego po apelu wiceminister sportu przekazała po 100 tys. złotych dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz Szpitala Powiatowego w Jędrzejowie.

Reklama