Radni gminy Lipnik pomagają medykom

Data publikacji: 07.04.2020 18:53
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.04.2020 Opatów. Przekazanie pieniędzy i maseczek dla opatowskiego szpitala. Na zdjęciu (od lewej): Tomasz Staniek – starosta opatowski, Alina Dudek - naczelna pielęgniarska w szpitalu św. Leona w Opatowie, Kamil Wiatrowski - pracownik Starostwa Powiatowego w Opatowie, Stanisław Mazur - przewodniczący rady gminy w Lipniku  i Małgorzata Jalowska - wicestarosta opatowski

07.04.2020 Opatów. Przekazanie pieniędzy i maseczek dla opatowskiego szpitala. Na zdjęciu (od lewej): Tomasz Staniek – starosta opatowski, Alina Dudek - naczelna pielęgniarska w szpitalu św. Leona w Opatowie, Kamil Wiatrowski - pracownik Starostwa Powiatowego w Opatowie, Stanisław Mazur - przewodniczący rady gminy w Lipniku i Małgorzata Jalowska - wicestarosta opatowski
Fot. Tomasz Staniek

Radni z gminy Lipnik przekazali pieniądze na wsparcie szpitali powiatowych w Opatowie i Sandomierzu. To gest solidarności z medykami, którym często brakuje podstawowych środków ochrony w czasie pandemii koronawirusa.

Przewodniczący rady gminy Stanisław Mazur informuje, że gmina Lipnik znajduje się na pograniczu dwóch powiatów, stąd pomoc dwóm lecznicom. Zebrano 7250 zł. Każdy ze szpitali otrzymał po połowie środków.

- Jest bardzo duże zapotrzebowanie w obu szpitalach na maseczki. Z Sandomierza miałem telefon od pań, które mówiły, że nie mają przyłbic, które chronią oczy - mówi Stanisław Mazur.

Dodatkowo do Opatowa trafiły maseczki uszyte przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kaczycach. Stanisław Mazur informuje, że w Sandomierzu przekazane pieniądze zostały już rozdysponowane.

- Zakupiono przyłbice, maseczki, opryskiwacze takie plecakowe do odkażania dwóch namiotów, które stoją przed szpitalem w Sandomierzu. W ogóle nie mieli takich rzeczy na stanie - mówi Stanisław Mazur i dodaje, że pieniądze, choć niewielkie, bardzo się przydały.

Propozycja zbiórki przewodniczącego Stanisława Mazura została zaakceptowana przez wszystkich radnych. Każdy z nich podzielił się wybraną przez siebie kwotą.

adv adv
Wiadomości
Reklama