Poseł Marek Kwitek wspiera sandomierskie instytucje podczas walki z pandemią

Data publikacji: 07.04.2020 19:05
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.04.2020 Sandomierz. Poseł Marek Kwitek przekazuje przyłbice ochronne i rękawiczki sandomierskim instytucjom na walkę z koronawirusem. Drugi z lewej burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, trzeci z lewej poseł PiS Marek Kwitek

07.04.2020 Sandomierz. Poseł Marek Kwitek przekazuje przyłbice ochronne i rękawiczki sandomierskim instytucjom na walkę z koronawirusem. Drugi z lewej burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, trzeci z lewej poseł PiS Marek Kwitek
Fot. Biuro poselskie posła Marka Kwitka

300 przyłbic ochronnych i tysiąc rękawiczek przekazał poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kwitek Szpitalowi Specjalistycznemu Ducha Świętego w Sandomierzu, Komendzie Powiatowej Policji, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, sandomierskim terytorialsom, straży miejskiej i Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Jak podkreśla poseł Marek Kwitek, w bardzo dużym stopniu od tych służb i instytucji zależy bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu.

- Policjanci wspierają służby sanitarne i przynajmniej raz na dobę sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną są obecne w miejscu jej wyznaczenia oraz czy nie potrzebują pomocy, również razem ze strażnikami miejskimi pełnią służbę patrolową, podejmują interwencje. Sandomierscy strażacy oprócz swoich podstawowych obowiązków wspomagają działania innych służb, terytorialsi pomagają szpitalowi, współpracują z Caritas Diecezji Sandomierskiej, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sandomierzu i Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej, dowożąc żywność i leki osobom starszym, chorym, przechodzącym kwarantannę, a także kombatantom. Caritas wspiera osoby przebywające na kwarantannie, poprzez swoich pracowników dostarcza świąteczne paczki - zaznaczył parlamentarzysta.

- Wspólnym działaniem jesteśmy w stanie zabezpieczyć się przed koronawirusem, groźnym dla nas wszystkich. Wiem, że wiele firm, instytucji i osób prywatnych wspiera szpital w Sandomierzu przekazując środki ochrony osobistej dla personelu i pacjentów. To jest dowodem na to, że zarówno starosta jako organ prowadzący szpital w Sandomierzu oraz dyrektor lecznicy i personel medyczny stają na wysokości zadania i szpital funkcjonuje bardzo dobrze - powiedział poseł Marek Kwitek.

Jego zdaniem, mamy teraz czas społecznej próby i solidarności międzypokoleniowej, musimy sobie wzajemnie pomagać i wspierać się.

adv adv
Wiadomości
Reklama