Druga śmiertelna ofiara Covid-19 w regionie

Data publikacji: 07.04.2020 19:55 / Data aktualizacji: 07.04.2020 20:00
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szpital Powiatowy w Starachowicach

Szpital Powiatowy w Starachowicach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W województwie świętokrzyskim odnotowano drugi śmiertelny przypadek z powodu Covid-19. Informację tę potwierdził Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski. To starsza mieszkanka z powiatu szydłowieckiego, w województwie mazowieckim, która zmarła wczoraj w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach.

Ze względu na miejsce jest zamieszkania informacja o śmierci została odnotowana w województwie mazowieckim. Jak informuje Artur Berus, skarżyski starosta, kobieta była pacjentką oddziału neurologii w tamtejszym szpitalu.

 - Z informacji jakie przekazała mi dyrektor skarżyskiego sanepidu, kobieta była pacjentem oddziału neurologii w naszym szpitalu w momencie, kiedy wykryto tu ognisko koronawirusa. Wówczas pacjenci tego oddziału zostali przewiezieni do jednoimiennego Szpitala Powiatowego w Starachowicach - dodał Artur Berus.

25 marca w wyniku zakażenia Covid-19 zmarła pierwsza osoba z regionu. Był 80-letni mężczyzna z powiatu starachowickiego.

Dotychczas w naszym województwie doszło do 120 przypadków zarażenia patogenem. Wczoraj testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u 17 osób.

Reklama