Imprezy odwołane do czerwca. Święta Kielc nie będzie?

Data publikacji: 08.04.2020 15:09
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.06.2017 Kielce. Święto Kielc. Koncert zespołu T.Love.

25.06.2017 Kielce. Święto Kielc. Koncert zespołu T.Love.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Z powodu epidemii koronwirusa władze Kielc odwołują wszystkie imprezy kulturalne, które były planowane do końca czerwca. Pod dużym znakiem zapytania stoi tegoroczna edycja Święta Kielc.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta podjął decyzję o odwołaniu wszystkich przedsięwzięć organizowanych przez wydział edukacji, kultury i sportu kieleckiego ratusza, chodzi między innymi o Retro Piknik czy Dni Europy. Bogdan Wenta zarekomendował także rezygnację z obchodów tegorocznego Święta Kielc.

- Projekt uchwały w tej sprawie został dzisiaj złożony do biura Przewodniczącego Rady Miasta. Jednocześnie złożyliśmy drugi projekt uchwały, dotyczący pomocy finansowej dla Samorządu Województwa Świętokrzyskiego na realizację zadań z zakresu ochrony zdrowia - dodaje.

Władze Kielc chcą, aby pieniądze zaoszczędzone w budżecie - z tytułu organizacji święta Kielc w wysokości 230 tysięcy złotych - przeznaczyć dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach na walkę z epidemią koronawriusa.

Radni rozpatrzą wniosek prezydenta podczas najbliższej sesji rady miasta, która ma odbyć się 23 kwietnia. Posiedzenie odbędzie się po raz pierwszy w systemie zdalnym.

Reklama