Grzywna za złamanie zasad kwarantanny

Data publikacji: 08.04.2020 17:22
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

10 tys. zł - to kara, jaką Powiatowy Inspektor Sanitarny, na wniosek policjantów, nałożył na 30-letniego mieszkańca Buska-Zdroju. Do złamania przepisów doszło 6 kwietnia.

Damian Janus z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach informuje, że w poniedziałek dyżurny z buskiej komendy skierował patrol straży miejskiej w okolice budynku, w którym znajduje się miejsce zbiorowej kwarantanny.

Wpłynęło wówczas zgłoszenie, że na schodach mają siedzieć osoby objęte przymusową izolacją, a ponadto mogą spożywać alkohol. Na miejscu strażnicy zauważyli dwóch mężczyzn. Jak się okazało, był to 30-letni mężczyzna oraz jego o dwa lata starszy kolega. Pierwszy przebywał na kwarantannie, natomiast drugi dostarczył mu zakupy. Zakupami okazała się torba z alkoholem, a mężczyźni siedzieli obok siebie i rozmawiali.

O tym zdarzeniu buscy policjanci poinformowali służby sanitarne. Powiatowy Inspektor Sanitarny na 30-letniego mężczyznę nałożył 10 tys. złotych kary administracyjnej. Niezależnie od tego policjanci prowadzą w tej sprawie czynności dotyczące wykroczenia. Za taki czyn ustawodawca przewidział karę grzywny nawet do 5 tys. zł.

Reklama