Caritas przekazała pomoc żywnościową dla osób bezdomnych

Data publikacji: 08.04.2020 17:56
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.04.2020. Sandomierz. Caritas przekazuje żywność potrzebującym. Od lewej: Ks. Bogusław Pitucha -dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej, Ewa Maziarz -kierownik schroniska dla bezdomnych kobiet w Rudniku nad Sanem

08.04.2020. Sandomierz. Caritas przekazuje żywność potrzebującym. Od lewej: Ks. Bogusław Pitucha -dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej, Ewa Maziarz -kierownik schroniska dla bezdomnych kobiet w Rudniku nad Sanem
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Siedem schronisk dla osób bezdomnych znajdujących się w diecezji sandomierskiej otrzymało od biskupa ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza pomoc żywnościową na Święta Wielkanocne.

Zorganizowała ją Caritas Diecezji Sandomierskiej przygotowując dla każdej placówki duże wiklinowe kosze. Do każdego spakowano około 20 kg żywności. Jest to m.in. wędlina, jajka, baby wielkanocne oraz gotowe dania obiadowe. Dzisiaj w siedzibie Caritas przedstawiciele schronisk odebrali przygotowane dary.

Ksiądz Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej, powiedział, że w tym roku z powodu obostrzeń schroniska są zamknięte, mieszkańcy nie mogą opuszczać tych miejsc, dlatego są większe potrzeby w zaopatrzeniu spożywczym.

- Ta pomoc stworzy jedność w tym szczególnym momencie. Poprzez ten wielki dar życzliwości i miłości mieszkańcy schronisk będą czuli z nami łączność, a my z nimi - dodał ks. Pitucha.

Siostra Małgorzata Czarnecka ze schroniska w Lipowej koło Opatowa przyznała, że ten gest wiele znaczy dla placówki którą reprezentuje. Mieszka tam 11 osób.

- Rachunki za gaz i za energię elektryczną są bardzo wysokie. Żywność na święta pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy dzięki czemu można będzie zapłacić rachunki. Jesteśmy wdzięczne za każdą pomoc, to piękny dar - dodała zakonnica.

Ewa Maziarz, kierownik schroniska dla bezdomnych kobiet w Rudniku nad Sanem także zwróciła uwagę na to, że żywność podarowana z myślą o przygotowaniu Świąt Wielkanocnych pozwoli zmniejszyć bieżące wydatki których i tak jest dużo.

- W tym roku wyjątkowo żadna z pań nie wyjedzie na święta do swoich rodzin. To jest dla nich trudny czas. Wszystkie zasiądą do wielkanocnego śniadania, a potem do świątecznego obiadu. W schronisku przebywa 10 kobiet - dodała kierowniczka.

Oprócz wymienionych placówek zapasy żywności na Święta Wielkanocne otrzymało także schronisko dla bezdomnych mężczyzn w Sandomierzu, dwa schroniska św. Brata Alberta prowadzone w Stalowej Woli i Nowym Skoszynie, schronisko dla bezdomnych przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu oraz Wspólnota Chleb Życia.

adv adv
Wiadomości
Reklama