Zbiórka na respirator dla Starachowic

Data publikacji: 14.04.2020 14:02
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.04.2020. Starachowice. Na zdjęciu: Agata Wojtyszek - poseł PiS

14.04.2020. Starachowice. Na zdjęciu: Agata Wojtyszek - poseł PiS
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

O północy rozpocznie się zbiórka prowadzona przez radomską Caritas, której celem jest zakup respiratora dla szpitala w Starachowicach. W pomoc włączyła się poseł Agata Wojtyszek z PiS.

Parlamentarzystka przypomina, że w tej placówce leczeni są pacjenci z koronawirusem. W ciężkich przypadkach konieczne są respiratory, dlatego potrzeba ich więcej, niż obecnie posiada szpital.

Wspólnie z Caritas diecezji radomskiej można dołączyć się do tej akcji pomocowej. Wystarczy wejść na stronę zanurzeniwmilosci.pl i oznaczyć wybraną kwotę przelewu. W taki sposób kupiono już kilkanaście respiratorów dla innych szpitali. Zbiórka dla konkretnej placówki prowadzona jest przez jedną dobę. Starachowicki szpital można wspierać dziś od północy przez następne 24 godziny.

Organizatorem ogólnopolskiej akcji "Zanurzeni w Miłości" jest Fundacja SMS z Nieba. Zbiórki na respiratory dla konkretnych miast prowadzone są we współpracy z diecezjalnymi oddziałami Caritas i dyrektorami szpitali, do których ma trafić sprzęt.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama