Kontener przed szpitalem, a wejścia do placówki strzegą żołnierze

Data publikacji: 20.04.2020 15:47
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.04.2020. Włoszczowa. Kontener przed szpitalem

20.04.2020. Włoszczowa. Kontener przed szpitalem
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Przy Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie stanął kontener socjalny, w którym będzie się odbywała wstępna selekcja pacjentów. Wejścia do szpitala pilnują żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jak mówi Rafał Krupa, dyrektor lecznicy dzięki takim działaniom profilaktycznym można bezpiecznie  zająć się pacjentami. Warunki w kontenerze są dobre, ponieważ można w nim utrzymać stałą temperaturę. Ponadto wydzielone zostały miejsca do diagnostyki pacjentów.

Jak mówi Marcin Kowal, oficer prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady  Obrony Terytorialnej obecnie w szpitalu we Włoszczowie sześciu żołnierzy brygady mierzy pacjentom temperaturę oraz  przygotowują wstępny wywiad medyczny.   

Żołnierze przy szpitalu mają swoje pomieszczenie, gdzie mogą odpocząć, a nawet przenocować.    Wszystkie siły zostały przekierowane na pomoc regionowi. Wspieramy m.in. szpitale, OPS oraz DPS-y. Wnioski z potrzebą o wsparcie cały czas do nas spływają - podkreśla Marcin Kowal.

Za wsparcie i pomoc w walce z pandemią podziękował Łukasz Karpiński, wicestarosta włoszczowski. Jak mówił w tym trudnym czasie to ogromna pomoc dla szpitala, mieszkańców powiatu oraz samorządu.

Obecnie w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie jest około 90 pacjentów. Na dziś nie ma żadnego pacjenta zdiagnozowanego z COVID- 19. Na bieżąco w lecznicy wykonywane są testy.

Reklama