W Sandomierzu na ul. Polnej w końcu będzie kanalizacja

Data publikacji: 21.04.2020 11:38
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.04.2020. Sandomierz. Budowa kanalizacji na ul. Polnej

21.04.2020. Sandomierz. Budowa kanalizacji na ul. Polnej
Fot. Urząd Miasta Sandomierza

Mieszkańcy ulicy Polnej w Sandomierzu doczekają się dostępu do kanalizacji. Mimo sytuacji związanej z epidemią rozpoczęto tam budowę sieci, do której zostaną podłączone 44 domy.

Na ulicy Polnej jest wyłącznie zabudowa jednorodzinna. Burmistrz Marcin Marzec liczy na to, że gdy kanalizacja będzie gotowa, zachęci to kolejne osoby do wykupu działek i budowania domów.

Ulica Polna jest położona na obrzeżach miasta, gdzie wciąż brakuje infrastruktury wodnej i kanalizacyjnej. Braki są nadrabiane, w zgodzie z wieloletnim programem, opracowanym przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu, który realizowany będzie do 2022 roku.

Na budowę sieci na ulicy Polnej, PGKiM uzyskało pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, w wysokości 1,6 mln zł, na preferencyjnych warunkach i z możliwością umorzenia 30 proc. tej kwoty. Koszt całej inwestycji wyniesie 2,3 mln zł.

Jak informuje Piotr Sołtyk, prezes PGKiM, inwestycja obejmuje wykonanie sieci kanalizacyjnej o długości ponad 2 km, pompowni sieciowej oraz 7 przydomowych przepompowni. Prace realizowane są etapami, z ruchu wyłączane są kolejne odcinki drogi, mieszkańcy mają utrudniony dostęp do swoich posesji. Termin zakończenia prac zaplanowano na 30 lipca tego roku. Istnieje możliwość przyłączenia do kanalizacji kolejnych 15 gospodarstw.

Reklama