Zmiana planów kieleckiego zespołu

Data publikacji: 21.04.2020 14:25
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
Na zdjęciu (od lewej): Marek Cender - Radio Kielce i Tomasz Błaszkiewicz - trener AZS UJK Kielce

Na zdjęciu (od lewej): Marek Cender - Radio Kielce i Tomasz Błaszkiewicz - trener AZS UJK Kielce
Fot. Krzysztof Klimek

- Teraz nie trenujemy, ale za to będziemy mieli znacznie dłuższy okres przygotowawczy do nowych rozgrywek – wyjaśnia szkoleniowiec piłkarzy ręcznych AZS UJK Tomasz Błaszkiewicz.

Przypomnijmy, studenci najlepszy świętokrzyski zespół I ligi w zakończonym przedwcześnie minionym sezonie zajęli 4 miejsce z dorobkiem 34 punktów i stratą zaledwie 5 „oczek” do lidera.

Drużyna kieleckiej uczelni kilka dni temu zadeklarowała, że mimo finansowych zawirowań spowodowanych pandemią koronawirusa przystąpi do nowego sezonu. Jednak jak tłumaczy  Tomasz Błaszkiewicz  plan przygotowań musi ulec całkowitej zmianie w porównaniu do lat poprzednich.

- Kwiecień i maj to będzie czas roztrenowania. Natomiast jak tylko epidemia się cofnie zaczniemy wcześniej przygotowania do kolejnych rozgrywek czyli ten okres będzie zdecydowanie dłuższy -wyjaśnia szkoleniowiec studentów.

– Na początku z pewnością zajęcia będą łagodniejsze, żeby po takiej przerwie delikatniej przygotowywać zawodników do ligi – dodaje Błaszkiewicz.

Swoje „trzy grosze” dorzuca do tego Łukasz Michalski.

- Po wznowieniu pracy zapraszamy na treningi każdego, kto chce spróbować swoich sił na szczypiorniackich parkietach. A nóż trafi się jakiś talent, który dołączymy do pierwszoligowej drużyny - marzy się menadżerowi zespołu.

AZS UJK Kielce  ostatni w tym roku mecz rozegrał 29 lutego na wyjeździe z AZS UW Warszawa wygrywając w stolicy 29:27. Nowy sezon I ligi wystartuje najprawdopodobniej we wrześniu.

Podobne wiadomości
Reklama