Synoptycy znów ostrzegają przed burzami

Data publikacji: 21.07.2011 18:22
Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

Blisko 140 razy interweniowali świętokrzyscy strażacy w związku z nawałnicami, które przeszły nad regionem. Synoptycy niestety ostrzegają przed kolejnymi burzami. - Burzowa pogoda z intensywnymi opadami deszczu może się utrzymać do soboty - prognozuje IMGW.

Jak poinformował Radio Kielce Arkadiusz Wesołowski, rzecznik prasowy świętokrzyskich strażaków, w związku z nawałnicami ratownicy interweniowali w naszym regionie blisko 140 razy. Usuwali powalone drzewa i wypompowywali wodę z podtopionych posesji.

W czterech przypadkach gaszono pożary, jakie powstały od wyładowań atmosferycznych, a w pięciu zabezpieczano uszkodzone przez wiatr dachy budynków. Strażacy byli też wzywani do udrażniania przepustów wodnych, które wezbrały podczas ulewnego deszczu.

Synoptycy niestety ostrzegają przed kolejnymi burzami, w czasie których ma wiatr ma być dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h.

Jak informuje IMGW nad Europą będą dominowały niże, tylko zachodnie krańce kontynentu oraz Rosja znajdą się w zasięgu wyżów. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad południową Szwecją, w strefie układu frontów atmosferycznych. Z zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarnomorskie.

W piątek w kraju zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15 stopni na zachodzie, 18 stopni w centrum, do 24 stopni na krańcach północno-wschodnich.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura minimalna od 10 do 13 stopni.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami postępującymi od południowego zachodu, na wschodzie i północy kraju opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 stopni na północnym zachodzie, 20 stopni w centrum, do 24 stopni na południowym zachodzie.
Konrad Trela
konrad.trela@radio.kielce.pl
PAP

Ponad sto razy interweniowali świętokrzyscy strażacy w związku burzami, które przeszły nad regionem. Ratownicy głównie usuwali powalone drzewa oraz wypompowywali wodę z podtopionych posesji, poinformował Radio Kielce oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Niestety nie obyło się bez tragedii. W pożarze budynku mieszkalnego w Strawczynie, w powiecie kieleckim zginęła 94- letnia kobieta. Na miejscu działa siedem zastępów straży pożarnej.

Robert Szumielewicz
robert.szumielewicz@radio.kielce.pl

Zwarcie instalacji elektrycznej było prawdopodobnie przyczyną pożaru, w którym nad ranem w Strawczynie w powiecie kieleckim zginęła starsza kobieta. Tak wstępnie ustalili strażacy.

Arkadiusz Wesołowski rzecznik prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej powiedział, że z ogniem walczyło osiem zastępów strażaków. Ogień objął poddasze budynku.

94-letniej kobiecie pomocy udzielała też załoga karetki pogotowia. Jej życia nie udało się jednak uratować.

Konrad Trela
konrad.trela@radio.kielce.pl

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama