Teatr Żeromskiego rozda maseczki dla mieszkańców

Data publikacji: 27.04.2020 15:26
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
31.03.2020. Kielce. W Teatrze im. Stefa Żeromskiego szyją maseczki

31.03.2020. Kielce. W Teatrze im. Stefa Żeromskiego szyją maseczki
Fot. Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Teatr im. Stefana Żeromskiego od wtorku, 28 kwietnia, będzie rozdawał mieszkańcom Kielc bawełniane maseczki na twarz.

W teatralnych pracowniach już od kilku dni powstają osłony, które dotychczas głównie trafiały do pracowników służb. Teraz, jak mówi Paulina Drozdowska z działu marketingu kieleckiej sceny, będą mogli je otrzymać także mieszkańcy stolicy regionu.

- W związku z zaleceniem noszenia maseczek, teatr przychodzi z pomocą i rozpoczyna akcję ich rozdawania. Ponieważ nasi pracownicy cały czas je szyją, postanowiliśmy się podzielić tymi nowopowstałymi nie tylko ze szpitalami, strażą miejską, czy wojskiem, ale też ze wszystkimi, którzy tych maseczek potrzebują - wyjaśnia.

Maseczki będzie można odbierać w teatrze przy popiersiu patrona kieleckiej sceny dramatycznej, który też jest ubrany w osłonkę na twarz. Będą wydawane od wtorku, 28 kwietnia, w godzinach od 8 do 16.

Ponieważ maseczek na razie jest 100, Paulina Drozdowska apeluje, żeby odbierać jedną osłonkę na osobę. Prosi także o zachowanie zasad higieny.

Pierwszych 100 osłonek teatr przekazał kieleckiej Straży Miejskiej, która wydaje je podczas patroli osobom nieposiadającym ochrony na twarz.

Reklama