W Jędrzejowie odbiorą zalegające śmieci

Data publikacji: 27.04.2020 18:30
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od wtorku, 28 kwietnia, gmina Jędrzejów wznawia odbiór odpadów segregowanych. Chodzi o śmieci wrzucane do niebieskich i żółtych worków, a więc tworzywa sztuczne, metal i papier.

Przypomnimy, że 30 marca wstrzymano odbiór odpadów segregowanych dla około 7 tys. domów jednorodzinnych z miasta i gminy Jędrzejów. Powodem było to, że Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej we Włoszczowie przestało odbierać segregowane odpady od firmy Polter, która obsługuje gminę Jędrzejów. Jako wyjaśnienie tej sytuacji wskazywano pandemię koronawirusa.  

Jak informuje Agnieszka Chudzik, inspektor wydziału rolnictwa i gospodarki gruntami urzędu miasta w Jędrzejowie, od wtorku odbiór będzie się odbywał zgodnie z ustalonym w styczniu harmonogramem. Odebrane zostaną też wszystkie zaległe worki, które pozostają w domach.

Przypomnijmy, 30 marca odbiór odpadów segregowanych wstrzymany został również w gminach Sobków i Oksa. W gminie Sobków firma Polter już w ubiegłym tygodniu wznowiła odbiór odpadów segregowanych. Natomiast w gminie Oksa żółte i niebieskie worki będą odbierane od maja.

Podobne wiadomości
Reklama